Zušu sēta

Mierpilnas atpūtas komplekss pie jūras

Zušu Sēta Seaside Retreat ir atpūtas komplekss pie pašas Baltijas jūras, Bērzciemā, Engures Nacionālajā dabas parkā. Šis mierpilnais, dabas ieskautais atpūtas komplekss dod iespēju baudīt Latvijas neaizskarto burvību – jūru, mežu, ezeru, pļavas un purvus, tajā pašā laikā baudot zvejniekciema sniegto kultūras un tradīciju mantojumu.

Atpūtas komplekss ir izveidots vienā no vecākajam ciema īpašumiem 50 m attālumā no jūras piekrastes. Kompleksā piedāvātās nakstmītnes: Zušu Klēts – 1901.gadā celtā zirgu staļļa pārbūvēta ( 2022.gadā) ēka par četru 2- stāvu moderniem apartamentiem ar skatu uz jūru.

Zušu Villa ir premium klases 2-stāvu koka jaunbūve (2019.gads) ar 3 guļamistabām, saunu, terasēm un balkoniem ar jauku skatu uz jūru.

Zušu sēta slejas vienā no četriem senākajiem privātīpašumiem Bērzciemā – zemesgabals no Krievijas cara izpirkts 1896. gadā.  Pakāpeniski tajā uzcelta dzīvojamā māja, šķūnis, pirtiņa un 1901. gadā arī klēts, kas vēlāk izmantota kā zirgu stallis. 2006. gadā lauku sētu iegādājās tagadējie saimnieki, taču pārmaiņas te sākās tikai pirms septiņiem gadiem, kad tika izveidota SIA “Zušu sēta”, kura uzbūvēja brīvdienu māju “Zušu Villa” un atjaunoja vēsturisko apbūvi “Zušu klēti”.

Zušu klēts renovācijas projekts tika paveikts ar daļēju Eiropas finansējuma atbalstu un LAD un biedrības “Partnerība laukiem un jūrai” iesaisti.”

Vieta, kur aizmirst ikdienas rūpes un ļauties dabas burvībai

Zušu villa

Zušu klēts

2023.gada nogalē

Zušu Klēts (Klēts ēkas pārbūve par tūrisma mītni) starp apjomīgām izglītības iestāžu būvēm, biroju ēkām, kultūras objektiem un medicīnas iestādēm tika nominēta Latvijas Arhitektūras gada balvai 2023 (LAGB 2023) un nokļuva pusfinālā, sacenšoties ar tādiem objektiem, ka Rīgas cirks u.c.

2023.gadā

Zušu sēta ieguva Latvijas Tirgotāju asociācijas balvu kā “Latvijas labākais tirgotājs” viesnīcu, naktsmītņu nominācijā.

2023.gada nogalē

Zušu sēta tika nominēta arī Kurzemes Tūrisma asociācijas tūrisma gada balvas “Lielais Jēkabs 2023” saņemšanai.

Sazināties ar mums